loader

Son Pişmanlık Fayda Etmez - Muhammed Ata Aruk

 

         Günlük hayatta çoğumuz bu kelimeyi kullanmışızdır ve kullanmaya da devam ediyoruz. İnsanoğlu hayatı boyunca hatalar yapmıştır. Ancak önemli olan hatalarımızın farkına varıp bir daha aynı hatayı yapmamak için çabalamaktır. Ama bizler bazen hata üstüne hata yapmaya devam ediyoruz. 

        Böyle bir girişten sonra asıl meselemize dönelim. Günümüzde müslümanların acı bir gerçeği vardır. Bu acı gerçeğimiz ise bir çoğu  gençliklerinden  bu yana yıllarca ailelerinden uzak olup cezaevinde suçsuz bir şekilde bulunan 'YUSUFİLER'imizdir. 

        Yusufiler bizim için artık bir hayat meselesi olmuştur. Bu konuda bazı kardeşlerimi gerçekten takdir ediyorum. Gece gündüz demeden çalıştılar, çabaladılar ve halen taviz vermeden ellerinden geleni yapmaya devam ettiklerinden şüphem yoktur. Bazılarımız diyebilir ki, yetki sahibi  kişilerin bu konudan haberleri yokmu? Vallahi hepsinin de haberi vardır. Kendileri de anlamışlardırki Yusufilerimiz haksız yere dört duvar içindeler. Bazen diyorum ki; bunlar acaba kabullenmek mi istemiyorlar, yoksa nefislerine mi yeniliyorlar. Son olarakta diyorum  ki acaba yetki sahibi merci ve mekanizmalar acı bir gerçeğimiz olan bu ülkenin yusufi mustazaflarına karşı  dilsiz şeytan rolünü mü oynamaktadırlar. 

        Yapılan bunca haksızlıklara karşı halen sessiz kalmanız adaletsizliğinizin göstergesidir. Sizlerin  yusufilerimize karşı adil bir yaklaşım ve  sağduyulu bir şekilde yaptığınız hatanızı bir an evvel düzeltmenizi temenni ediyoruz. "Kendinizi mazlumun bedduasından sakındırın. Çünkü onlar ile Allah arasında bir perde yoktur. (Duası hemen Allah’a ulaşır, kabul edilir.)” Bu yüzden son olarak diyoruz ki; bir an önce  kendinize gelin, biliniz ki geciken adalet adelet olmadığı gibi, son pişmanlıkta fayda etmeyecektir.
Allah'a emanet olun...Vesselam.

foto
Yazar: Sizden Gelenler
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
Advert
sanalbasin.com üyesidir