loader

Biz Müslüman mıyız?


12 Eylül darbesini 1970’li yıllarda CIA’nin Türkiye Şefi olan Paul Henze, ABD Başkanı Jimmy Carter’a “bizim çocuklar başardı” diye haber vermişti.  Şimdi onlara haber verin  ve deyin ki "sayın Henze, sizin çocuklarınızın  darbe yapmasına gerek kalmadı, toplum mühendisleriniz darbesiz başardı bu işi!  Artık tam istediğiniz kıvamda bir halk var. 


Maalesef halk tam da istedikleri kıvamda. Bir kaç gün öncesinden Adıyaman merkezde bir AVM de gerçekleştirilen bir konserde hepimiz şahit olduk. AVM' nin içini görmüşlüğüm yok, kapasitesi kaç kişilik yer kaplar bilmiyorum  ama kimileri 5 bin, kimileri de daha fazla bir topluluğun katıldığını dile getirdiler. Gerçekten acınacak hale gelmişiz. Genç bir nesli tamamen kötü örnek olan bir tilkinin kurnazlığı ile gençlerimizi ne yazık ki heba ediyoruz. Her sene yapılan siyer sınavına  ve mevlit kandili programına  Adıyaman geneli bu kadar katılım sağlanmazken böyle toplumu kötü yola sevk eden birilerinin bu kadar büyük kalabalıkla karşılanması ciddi bir problemle karşı karşıya olduğumuzu göstermektedir. Başımızı iki elimizin arasına alıp ciddi ciddi düşünmemiz  gerekiyor. Nereden geldik nereye gidiyoruz? Neden bu hale geldik? Neden özümüze bu kadar yabancılaştık? Ve insanın aklına gelen en acı soru ise;  Acaba Biz Müslüman mıyız? Çünkü İslam’la tamamen zıt bir hayat sürdürüyoruz. Hayatımızın her alanıyla ilgili çok farklı bir yaşam serüveni içindeyiz. Dışarda, alışverişte, evlerimizde, toplum içindeki ilişkilerimizde...  


Son olarak şahit olduğumuz durumla ilgili uçurumun eşiğinde değil; uçurumdan yuvarlanmış amaçsız bir genç nesil ile karşı karşıyayız. Bu bir intihardır genç bir neslin uçurumun eşiğinden yuvarlanması.


Gençlik yozlaştırılıyor, zihni körleştiriliyor. Müslüman bir toplumda yaşıyoruz ama çocuklarımızı koruyamıyoruz, korumakta zorlanıp koca bir nesli her gün ve her saat kaybediyoruz. 


 Gençlerimizi;  Peygamber Efendimizin yolundan giden, Hz. Ebubekir'in samimiyetini, Hz. Ömer’in adaletini, Hz.Osman’nın hayasını ve Hz. Ali’nin ilmiyle yaşayan bir gençlik inşa etmeliyiz. 
Selametle kalın...

 

foto
Yazar: Abdullah Sevinç
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
Advert
sanalbasin.com üyesidir