loader

Ümmetin Yetim Coğrafyası ve İsrail Fitnesi!!!

 

Filistin bir bütün olarak İslam toprağıdır. Bu ne kadar görmezden gelinse de her şeyden önce tarihin ortaya koyduğu bir gerçektir. Her ne kadar Siyonist işgalci rejim devlet kurmuş olsa da oranın İsrail olduğunu göstermez. 

 

Biz Filistin’i hep medyada Siyonist rejim tarafından reva görülen saldırılarla çoğumuz tanımaktayız. Ki bu saldırıları da bize hep Siyonistlerin kendilerini savunduklarını(!), haklıymışlar gibi lanse edilmeye çalışılıyor. Bu aşağılık kompleksi İsrail güdümündeki medya tarafından gösteriliyor. Bizim gözümüzde ne olursa olsun İsrail bir toprak parçası değil, gayri meşru bir işgal ve gasp devletidir.

 

Ülkemizde de Filistin hakkında yeteri kadar bilgi sahibi değiliz toplum olarak. Birçoklarının  bu kutsal davayı hala İslam davası olarak görmemeleri ve sadece bir Arap sorunu olarak gördükleri aşikârdır. Ne zaman Filistin ile ilgili tartışma konusuna şahit olduğumda İsrail tarafından yapılan zulümleri, çoğu namazında -niyazında Müslümanlar tarafından bile “Osmanlı'ya ihanet ettiklerini, toprak sattıklarını, Filistin halkının İsrail zulmünü hak ettiğini” ifade ediyorlar. 

 

Tarihin tozlanmış sayfalarını karıştırdığımızda Filistin halkını toprak satmakla, Osmanlıya ihanetle ve hiç bir tarihi gerçeği olmayan yalan yanlış bilgilerle “işgali” haklı göstermek adına bu tür karalama kampanyasıyla İslamla yoğrulmuş halkı kötü ve ihanet ile suçlu gösterilmeye çalışıldı/çalışılıyor.

 

Siyonistlerin bu işgalle ilgili haklılığını(!) ortaya koymak için iki kirli propaganda ile karşımıza çıkıyor. Kendisi gibi kanla beslenen Avrupa ülkelerine “Filistin boş bir araziydi, bir çölden ibaretti. Biz girdik ihya ettik. Dolayısıyla orası bize aittir.” diye ifade ediyorlar. Müslüman ülkelerine de “Filistinlilere kendi elleriyle topraklarını sattılar, bizde büyük paralar vererek satın aldık.” Nasıl bir ikiyüzlülük yaptıkları ortada. Filistin halkının kendi öz topraklarında mülteci durumunda olması ve binlercesinin de zindanlarda işkencelerle hayatını kaybetmesi onların yalanını açık açık, göz önüne  seriyor. Büyük para almış olsalar- ki tamamen yalan bir idda- bu kadar zulme kendilerini teslim ederler mi? Filistin dışındaki halkta ayni durumda yani mülteci ve sefalet içinde bir hayat sürdürürler miydi?

 

Bu yanlış bilgileri, Siyonistlerin ortaya atmalarının amacı; Müslümanları Filistin davası konusunda ilgisiz kalmasını sağlamak ki bundan da başarılı oldular. Ne yazıkki bu konuda amaçlarını İslam dünyasında ve Türkiye'de büyük ölçüde  gerçekleştirdiklerini görmekteyiz. Çünkü toplumun geneline  baktığımızda özellikle Filistin davasına ilgisiz kalanlar Filistin'deki zulmü reva görmelerinin gerekçesini  “toprak sattılar” ve “Osmanlıya ihanet ettiler” iddalarıyla karşılaşıyoruz. Oysa İslam bizi kardeş kılmıştı. Bu kardeşliği ırk ayrımı yaparak birbirlerine kırdırdılar.

 

Bu mazlum halkın maruz kaldığı zulme karşı bir şey yapmadığımız yetmiyor gibi bir de “toprak sattılar” ve “Osmanlıya ihanet ettiler”  iftirasıyla büyük vebal altına giriyoruz. Oysa Hz. Ömer ve Selahaddin Eyyübi tarafından bize kıyamette kadar emanet edilen topraklar(Kudüs) bu tür iftiralarla davayı karalayıp emanete en büyük ihaneti  yapıyoruz. Kur'an'ı Kerimde rabbimiz şöyle buyuruyor: “Ey iman edenler! Allah'a ve Peygamberine hıyanet etmeyin ve bile bile size emanet edilen şeylere hıyanet etmeyin.” (Enfal, 8/27)  Dolayısıyla dünya Müslümanları olarak hepimiz  bize emanet edilen mekânları sahiplenmeliyiz. Bu kutsal davada birlik olmalıyız. Çünkü; Arap sorunu değil, ümmet sorunudur.!!!

 

Bu dava, hayatımızda önemli yer edinmelidir. En azından bu İsrail zulmü bitene kadar. İsrail işgal devleti, Siyonist ideolojisi çerçevesinde “büyük İsrail” emelini işgallerle yaymayı devam ettiğini ve bu kirli oyunlarından vazgeçmediklerini unutmamalıyız. Bu yayılma tüm İslam alemi için tehlike arzediyor. Bugun ortadoğuda oynanan kirli oyunların hepsinde İsrail parmağının olmadığını inkar edilemez.

 

Şimdi de 1988-2014 yılları arasında sözde demokrasi yanlısı (!) BM'nin hazırladığı rapora göre 14 bin evin yıkıldığı ve 17 binin de yıkılmak için rapor olarak hazırladığını açıkladı. Bu kritik süreçte her ne kadar medyaya yansımasa da işgalci Siyonist rejim katliamlarına ve yıkımlara hız kesmeden devam ediyorlar.

 

Mescidi Aksa'ya son günlerde yapılan saldırılar Siyonist rejimin tekrar hortladığını görmekteyiz. Müslümanların ibadetlerini rahatça yapmasını engelleyen, camileri basıp Kur'an'nı Kerimler yakılarak Müslümanları bölgeden yok etmeye çalışan  kanlı rejime karşı tavrımızı koymalıyız. Yusuf El Karadavi'nin dediği gibi “Turist olarak değil, artık fatih olarak Mescidi Aksa'ya girmeliyiz.”

 

Sayısız katliamlar yapan Siyonist kanlı rejim, onların silahlarına karşı taşla karşılık veren masum, savunmasız insanlar hakkında yasa çıkararak çeşitli cezalara tabi tutuyor.

 

Filistin daima gündemimizin bir parçası haline getirmeliyiz. İllaki İsrail’in saldırılarına/vahşetine  maruz kalınca değil!!!  

 

Ömrünü Filistin davasına adamış, Filistin mücadelesinin sembol ismi Şeyh Ahmet Yasin biz aciz Müslümanlara şu sözleriyle nasıl da sitem ediyor: “Siz ey Müslümanlar! Suskun ve aciz, helâk olmuş ölüler! Hâlâ kalpleriniz sızlamıyor mu, başımıza gelen bu acı felâketler karşısında? Bir halk yok mu? Hiç mi kimse yok, Allah için ve ümmetin namusu için kızacak? Şerefli direnişçilerken, bizleri katil teröristler olarak ilan edenlere karşı duracak! Bu ümmet utanmaz mı, şerefi çiğnenirken? Omuzlarımıza el verecek ve gözyaşlarımızı silecek bir bakış! Bu ümmetin kurumları, sivil güçleri, partileri, teşkilâtları ve bariz şahsiyetleri, Allah için kızmaz mı? Tümü birden sokaklara dökülüp, bizim için dua etmeye; "Ey Rabbimiz! Gücümüzü topla, zaafımızı gider ve mü'min kullarına yardım et!" diye çağıramaz mı? Buna da mı gücünüz yetmiyor? Allah aşkına, bari aleyhimize olmayın!”

 

Bu kutlu davaya sahip çıkmak her Müslüman’ın asil  görevidir. Filistin’e sahip çıkmak bizi Arap yapmaz, insan yapar. Ümmet bilinciyle yaklaşmalıyız ve birleşmeliyiz.  Tek vücud olmadığımız sürece , bu bela ve musibetler başımızdan eksik olmayacak!.

 


Selam ve dua ile...    

foto
Yazar: Abdullah Sevinç
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
Advert
sanalbasin.com üyesidir